Strona główna

      • "PĘDZIWIATRY" WITAJĄ LATO
        • "PĘDZIWIATRY" WITAJĄ LATO

          Dnia 22.06.2026r. „Pędziwiatry” powitały lato. W rytmie wakacyjnych przebojów wszyscy chętnie zjedli przygotowane przez wychowanki i upieczone na grillu szaszłyki. Oprócz zabaw na rowerach i hulajnogach na wszystkich czekała niespodzianka : pokaz pięknych aut . Każdy z wychowanków mógł zasiąść za kierownicą i poczuć się jak właściciel sportowej bryki ! Życzymy wszystkim udanych wakacji i do  zobaczenia we wrześniu !

      • MICHAŁ CYMERMAN MISTRZEM RUMMIKUBA 2026
        • MICHAŁ CYMERMAN MISTRZEM RUMMIKUBA 2026

          Podczas pikniku z okazji powitania lata, który odbył się w poniedziałek 22 czerwca w internacie odbyły się ostateczne rozgrywki w Rummikuba. Finaliści wyłonieni na przestrzeni roku zagrali decydujący mecz. Najlepszy w tym roku okazał się Michał Cymerman z grupy VI, który zgarnął główną nagrodę - grę Rummikuba, dyplom i czekoladę. Nagrodę wręczyła Pani dyrektor Aneta Żemojtel, która odwiedziła nas podczas imprezy i kibicowała wszystkim zawodnikom.

      • PANI ELA OCZAMI DZIECI 🎨🍎🍓
        • PANI ELA OCZAMI DZIECI 🎨🍎🍓

          Podczas zajęć koła plastycznego, prowadzonych przez panią Milenę, uczniowie przygotowali wyjątkową pracę poświęconą Pani Eli Góreckiej.

          Inspiracją do stworzenia obrazu były codzienne zdrowe przekąski, które Pani Ela z ogromnym zaangażowaniem przygotowuje dla dzieci. Na portrecie nie zabrakło owoców, które kojarzą się uczniom z jej troską, życzliwością i serdecznością.

      • PANI ELA I JEJ CODZIENNE SMAKOŁYKI
        • PANI ELA I JEJ CODZIENNE SMAKOŁYKI

          Pani Ela i jej codzienne smakołyki 💙

          Każdego dnia na nasze dzieci czeka mała niespodzianka przygotowana przez Panią Elę Górecką. Kolorowe warzywa, świeże owoce i pomysłowe przekąski to już niemal znak rozpoznawczy naszej szkoły.

          Pani Ela nie robi tego z obowiązku. Robi to z serca. Dzięki jej zaangażowaniu dzieci nie tylko chętniej sięgają po zdrowe produkty, ale także każdego dnia czują się ważne i otoczone troską.

      • OSTATNI FINALISTA WYŁONIONY
        • OSTATNI FINALISTA WYŁONIONY

          Zatem mamy już pełen skład finalistów, którzy już w poniedziałek 22 czerwca zawalczą o zaszczytny tytuł Mistrza Rummikuba Roku 2026. We wtorek odbyły się przedostatnie rozgrywki w naszą ulubioną grę. Ponownie spotkaliśmy się w auli internatu, ponownie wylosowaliśmy numerki, każdy wybrał 14 klocków ale tylko pięciu zawodników doszło do ostatecznej rozgrywki. Tym razem o tytuł finalisty czerwca walczyli Gracjan Płocharski, Wojtek Arciuch, Edward Nycz, Paweł Matuszkiewicz oraz Marcel Białek. Ten ostatni okazał się niekwestionowanym zwycięzcą i tym samym zapewnił sobie udział w poniedziałkowym starciu ! Marcelowi serdecznie gratulujemy i czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie podczas festynu z okazji Powitania Lata!

      • WSPANIAŁE CHWILE WE WROCŁAWIU
        • WSPANIAŁE CHWILE WE WROCŁAWIU

          W dniach 1- 3 czerwca klasa 3 szkoły branżowej z paniami Bogusią M-Z i Elizą Raźniewską uczestniczyła w ostatniej klasowej wycieczce. To były niezapomniane chwile, zwiedziliśmy Stare Miasto, Ostrów Tumski, wspaniały Ogród Botaniczny. Zobaczyliśmy Panoramę Racławicką i Kolejkowo – największą wystawę miniatur, przejechaliśmy się statkiem do Hali Stulecia i kolejką linową. Było cudownie zjeść lody uczestnicząc w pokazie fontanny multimedialnej.

      • RAZEM DLA WOJTKA- OBUDŹMY DOBRO
        • RAZEM DLA WOJTKA- OBUDŹMY DOBRO

          W ramach akcji charytatywnej na rzecz Wojtka dzieci z koła plastycznego, pracującego pod kierunkiem Pani Mileny Jakubowskiej, stworzyły wyjątkowy obraz. Praca powstawała etapami- od pierwszych szkiców i malowania tła, po dopracowanie najdrobniejszych szczegółów. Była to nie tylko okazja do rozwijania talentów artystycznych, ale także lekcja wrażliwości, współpracy i niesienia pomocy innym. Gotowy obraz został przeznaczony na licytację charytatywną wspierającą Wojtka. Z radością informujemy, że licytację wygrała Pani Dyrektor Aneta Żemojtel. Serdecznie dziękujemy Pani Milenie Jakubowskiej, wszystkim uczestnikom koła plastycznego oraz Pani Dyrektor Anecie Żemojtel za zaangażowanie, otwarte serca i wsparcie tej pięknej inicjatywy.

        • LETNIA SPARTAKIADA DZIECI I MŁODZIEŻY NIESŁYSZĄCEJ

          W dniu 30 maja 2026 roku na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym MOSRiR w Szczecinie oraz w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabosłyszących w Szczecinie odbyła się Letnia Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej do lat 11, 14 i 17. W zawodach uczestniczyło 163 zawodników z 13 klubów z całej Polski (Olecko, Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Racibórz, Lublin, Bydgoszcz, Wejcherowo, Rybnik). Organizatorem imprezy był Polski Związek Sportu Niesłyszących, Klub Korona Szczecin oraz wspomagał ich SOSW dla Dzieci Słabosłyszących i Klub UKS WIOSŁO. Zawodnicy wzięli udział w następujących dyscyplinach: lekkoatletyka (biegi; 60m, 100m, 300m, 400m, 600m, 1000m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą), ergometr wioślarski 300m dziewczęta i 500m chłopcy oraz siatkówka mieszana 3 dziewczęta i 3 chłopców. Zawody stały na wysokim poziomie, wszyscy walczyli z pełnym zaangażowaniem i 

      • II WOJEWÓDZKI KONKURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY
        • II WOJEWÓDZKI KONKURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

          12 maja we wtorek odbył się organizowany wspólnie z SOSW nr 2,  II Wojewódzki Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy. To wyjątkowy konkurs, bo polega na tym, że zespoły uczniów muszą udzielić pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach na ulicach miasta. Te sytuacje są pozorowane. Kolejny raz pomagała nam w tym przeszkolona młodzież z Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej. Konkurs zaczął się jednak od niespodzianki, czyli pokazu ratowniczego w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC Politechniki Morskiej na ul. Willowej. Potem uczestnicy napisali test teoretyczny i udali się do dzielnicy Żelechowa w okolice naszego ośrodka przy ul. Grzymińskiej. Zadania konkursowe, które napotkali na trasie uczestnicy to: pomoc rannym w wypadku samochodowym, poparzonemu na grillu, osobie napadniętej w bramie, pogryzionej przez psa. Uczestnicy musieli również udzielić pomocy osobie ze złamaną końc

      • FINALISTA MAJOWY WYŁONIONY
        • FINALISTA MAJOWY WYŁONIONY

          26.05.2026 odbyły sie przedostatnie rozgrywki w Rummmikuba przed wielkim finałem roku. Frekwencja jak zwykle dopisała, publiczność również a szczęście tylko nielicznym . W ostatecznej rundzie zmierzyli się : Gracjan Płocharski, Michał Zdanowicz,Edward Furmanczyk, Szymon Grządziel oraz Kuba Kwiatkowski. Ten ostatni wygrał finał miesiąca maja i tym samym dołączył do ścisłego grona zwycięzców! Oczywiście Kubie serdecznie gratulujemy. A już niebawem bo w czerwcu przekonamy się kto będzie ostatnim mistrzem miesiąca👍

      • WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE
        • WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE

          💙🎈 Dziś świętowaliśmy wyjątkowe urodziny Marii 🎈💙

          Było dużo uśmiechu, wspólnej zabawy, rozmów i dziecięcej radości 😊
          Marię odwiedzili goście z klasy 1a i 1b, dzięki czemu ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy 💙

          Były życzenia, prezenty, słodkości i piękna atmosfera, którą widać na każdym zdjęciu ✨
          Takie chwile zostają w sercu na długo 🌷

      • Ośrodkowy Dzień Hobby i Talentów
        • Ośrodkowy Dzień Hobby i Talentów

          Dnia 28 kwietnia, po raz kolejny odbył się Dzień Hobby i Talentów. W tym roku liczba zgłoszeń była rekordowa. Swoje zainteresowania, ulubione zajęcia i pasje zaprezentowało ponad 40 uczniów. Były występy grupowe oraz pokazy indywidualne. Uczestnicy prezentowali swoje hobby na żywo a także w postaci filmików. Mogliśmy podziwiać różnorodne prace naszych wychowanków. Plastyczne, kulinarne, czytelnicze i nie tylko. Wydarzenie, jak zawsze, cieszyło się dużą popularnością wśród uczniów, którzy sami przyznają, że już nie mogą się doczekać kolejnej edycji. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni i nagrodzeni. Pozostałych uczniów zachęcamy do szukania i rozwijania swoich supermocy.

      • WYCIECZKA DO TRZEBIEŻY
        • WYCIECZKA DO TRZEBIEŻY

          ☀️🌊 W poniedziałek dzieci z klasy 0A i 0B wybrały się na wycieczkę do Trzebieży 🌊☀️
          Był spacer, zabawy na plaży, wspólne piknikowanie i mnóstwo radości 😊
          Dzieci korzystały z pięknej pogody, podziwiały widoki i spędziły razem naprawdę wyjątkowy dzień 💙
          Nie zabrakło śmiechu, zabaw w piasku i czasu na odpoczynek nad wodą 🏖️
          To była piękna wycieczka i cudowne wspomnienia ☀️😊

      • DZIEŃ MAMY W NASZEJ SZKOLE
        • DZIEŃ MAMY W NASZEJ SZKOLE

          W naszej szkole dzieci z klasy 0, 1a oraz 1b przygotowały wyjątkowy występ z okazji Dnia Mamy 🌼
          Było dużo uśmiechu, wzruszeń i pięknych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci 💕

          O oprawę muzyczną zadbały panie Agata Kamińska oraz Sylwia Czarnecka 🎶👏

          Po występie na mamy czekała kawa, pyszne ciasto ☕🍰 oraz własnoręcznie przygotowane przez dzieci prezenty 🎁💖

        • MALI OGRODNICY W AKCJI

          Dzieci z grupy 0a oraz klasy I z ogromnym zaangażowaniem sadziły dziś cebulkę dymkę 🧅💚
          Było dużo radości, wspólnej pracy i nauki przez zabawę 😊

          Teraz pozostaje nam dbać o nasze roślinki i obserwować, jak rosną 🌿☀️

          Brawo dla naszych małych ogrodników! 👏💚

  • Galeria zdjęć

    • brak danych
  • Partnerzy

    • {#1508} 1
    • {#1508} 2
    • {#1508} 3
    • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
    • Akademia Pedagogiki Specjalnej
  • Librus Synergia
  •